משאל אשקלון-סיטי
מה דעתכם על מחירי הקייטנות לקיץ הקרוב באשקלון?

גבוה מדי
סביר
נמוך
         
חינוך
תלמיד שנשר מבית הספר עקב בעיה רפואית - חזר ללימודים

התלמיד חווה השפלה מצד חבריו ללימודים ולכן החליט שלא להגיע לבית הספר. ראש העיר שמעוני התערב באופן אישי כדי להחזיר אותו

מערכת האתר
פורסם: 05-11-2013 07:24

התערבותו של ראש העיר הנבחר, איתמר שמעוני, הביאה השבוע לחזרתו לספסל הלימודים של תלמיד תיכון מאשקלון, שנשר מבית הספר בשנה שעברה עקב בעיה בריאותית.

מאז נפתחה שנת הלימודים, סרב התלמיד לפקוד את ספסל הלימודים, עקב טענות שלו על השפלה שחווה מצד תלמידים בבית הספר הקודם, בשל בעיה רפואית ממנה הוא סובל. מאז החליט להסתגר בבית ולנתק מגע עם סביבתו.

לפני שבוע פנתה אמו של התלמיד לשמעוני, באמצעות עמוד הפייסבוק שלו, והעלתה שם את סיפורם הקשה. התברר כי לא די בבעיה ממנה סובל התלמיד המקשה על תפקודו, גם האם עצמה סובלת ממחלת לב ואמורה לעבור ניתוח. לדבריה הטיפולים שקיבל בנה במסגרת קופת החולים לא הועילו, טיפולים פרטיים היא אינה מסוגלת לממן לו וכך נוצר מצב שבנה, תלמיד מצטיין, הולך ודועך לאיטו בבית, בוכה רוב היום, ומתקשה להאמין שיש מוצא מהמציאות אליה נקלע. לא אחת ניסתה האם, במעט שהיא יכולה, לעודד את בנה ולחלץ אותו מהמשבר אליו נקלע, אולם ידה קצרה מלהושיע.

יממה לאחר שקיבל את ההודעה, ביקש שמעוני ממנהלת אגף הרווחה בעיריית אשקלון, שולמית מימון, להתלוות אליו לביקור בביתו של הנער. "המציאות תאמה את כל התיאורים שמסרה לי האם. היה ברור לכולנו שזהו אחד המקרים שבהם צריך להפוך עולמות כדי לסייע, וכך עשינו. אגף הרווחה נכנס לתמונה, אגף החינוך בעקבותיו, ואני נותן להם את כל הגיבוי הנדרש. נגייס סיוע כדי לממן לו טיפולים פרטיים ונחזיר אותו לספסל הלימודים. כשהתחייבתי במהלך מערכת הבחירות שנילחם על כל תלמיד, לזה התכוונתי. ביום ראשון אני מגיע לקחת אותו איתי לבית הספר", התחייב שמעוני.

על אף העובדה שיום ראשון האחרון היה עמוס במיוחד, עקב האירועים החריגים שפקדו את אשקלון, שמעוני החליט שלא לוותר על ההתחייבות שנתן לנער וכבר בשעה 8 בבוקר התייצב בפתח ביתו ולקח אותו איתו ברכבו לבית הספר. בבית הספר קיבל את פניו הצוות החינוכי בראשות המנהלת, שהבטיח כי יעשה את כל המאמצים כדי לסייע לתלמיד להיקלט היטב בשורות בית הספר ולחזור לשגרת לימודים תקינה.

"אני מחזיק לנער המוכשר הזה אצבעות ומשוכנע שהוא יוכיח לי שזה היה שווה את המאמץ", סיכם שמעוני.לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות

הוספת תגובה חדשה
כל הזכויות שמורות לאשקלון סיטי 2017 ©