משאל אשקלון-סיטי
מה דעתכם על מחירי הקייטנות לקיץ הקרוב באשקלון?

גבוה מדי
סביר
נמוך
         
חינוך
פרויקט חדש להעצמת תלמידים-מנהיגים בבתי הספר

עיריית אשקלון החלה בפרויקט הייחודי, במסגרתו מועברת סדנה התורמת לביטחון העצמי של התלמידים המשתתפים בה

מערכת האתר
פורסם: 22-11-2013 10:55

עיריית אשקלון העבירה פרויקט ייחודי מסוגו לנציגי מועצת תלמידים בתיכונים השונים. מטרת הפרויקט הינה העצמת המנהיגים מבין התלמידים, בעיקר נבחרי מועצת התלמידים, ועיצובם כמנהיגי העתיד. הפרויקט התקיים במסגרת פעילות מועצת נוער עירונית, בהובלתה של דפנה עמירה ביטון, חברת "קשת אנושית". את הפרויקט מוביל מעוז יעקב.

המדריך העניק לנציגי מועצת התלמידים כלים במטרה להעצים את מקומם בבית הספר. בית ספר אמי"ת אשקלון הרים את הכפפה, והרכזת החברתית קרן אור אזולאי התעקשה לשלב את הסדנא בלו"ז השנתי. מיד אחריה, הצטרפו לפרויקט עוד מספר בתי ספר. "אני חושבת שעיריית אשקלון הגדילה לעשות והציגה בפנינו גורם מקצועי מיומן שינווט את התלמידים לעשייה עצמאית", אמרה אזולאי. "הדבר הזה היה חסר בבתי הספר. אשתקד הפרויקט הוצע לנו, ולא ידענו לתפוס אותו בזמן. אני מקווה כי עיריית אשקלון תמשיך לשתף פעולה בתוך בתי הספר, ובכך בעצם לסייע לנו להעצים את הדור הצעיר שיהיה המנהיג של המחר. ברשת אמי"ת כבר מתקיימות סדנאות כאלה של מנהיגות והעצמה, הם היו הראשונים שהשכילו להבין את העניין, אך הסדנאות הללו אינן מגיעות לבתי הספר. התלמידים יוצאים אליה. סדנה זו הייתה אולטימטיבית ואפשרה את השתתפותם של כלל חברי מועצת התלמידים".

הסדנה הועברה בצורה חווייתית. התלמידים המתינו לבואו של מעוז והרגישו כי הוא תורם לתחושת ביטחונם האישי. "רק השנה נכנסתי למועצת תלמידים, מאוד חששתי לעמוד בפני קהל, אבל היום אני מרגיש בטוח יותר", ציין דור סנקר, תלמיד כיתה י' שהשתתף בסדנה. שניאור חדד יו"ר מועצת התלמידים באמי"ת אשקלון, שמשתתף במנהיגות ארצית, אמר השבוע כי הרעיון להביא סדנה זו לתוך בית הספר, הוא מבורך. "אני מאמין שהסדנא הזו תחבר אותנו יותר לפעילות העירונית המתרחשת במועצת הנוער", אמר חדד.לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות

הוספת תגובה חדשה
כל הזכויות שמורות לאשקלון סיטי 2017 ©