משאל אשקלון-סיטי
מה דעתכם על מחירי הקייטנות לקיץ הקרוב באשקלון?

גבוה מדי
סביר
נמוך
         
חינוך
עדנה ולנשטיין: "רוצה לצאת לדרך חדשה, שבה אוכל להשפיע"

מנהלת בית הספר מקיף א' שפרשה רמזה כי תשאף להמשיך בתפקידים ציבוריים. זאת בסמיכות לפרסום המכרז על מנהל מינהל החינוך בעיר

מערכת האתר
פורסם: 28-11-2013 20:01

כאשר מנהלת בית הספר התיכון מקיף עירוני א' באשקלון, עדנה ולנשטיין, כינסה את כל מורי בית הספר – הם לא תיארו לעצמם את גודל ההפתעה שמצפה להם. כשהיא סיפרה להם שהחליטה לפרוש מתפקידה כמנהלת בית הספר, הם נותרו פעורי פה, נרגשים ועל סף דמעות. "בתום 20 שנים של עשייה אינטנסיבית", פתחה ולנשטיין את דבריה, "שיש בה אחריות תמידית וגדולה מאוד, החלטתי לפרוש. אני חשה שזו השעה להפקיד את מפעל חיי בידיים אחרות וטובות. פרישתי תיכנס לתוקף בסוף חודש זה. אנצור בתוכי ימים של עבודה קשה מאוד בהקמת בית הספר, של מעורבותו בבנייתו הפיזית וניהולו מבחינה פדגוגית-ערכית".

מורי מקיף א' קיבלו את ההודעה הדרמטית ביום ראשון השבוע, ומיד לאחריהם שמעו גם התלמידים את הבשורה מהמנהלת. גם בקרב התלמידים נראו לא מעט דמעות.

בדבריה לתלמידים אמרה ולנשטיין כי אהבה את הקשר הבלתי אמצעי עמם, והזכירה כי בעקבות הערות התלמידים שופצה הקפטריה, הוקם חדר מוזיקה,  הוקם בית מדרש בספריה ועוד. היא הוסיפה כי היא גאה בהצלחתם ובעיקר בהתנדבות הרבה שלהם בקהילה.

קודם לכן עדכנה ולנשטיין את ראש העירייה איתמר שמעוני שהופתע מההחלטה ואיחל לה הצלחה בדרכה החדשה.  הוא ביקש ממנה לסייע לו  במימוש הרפורמה החינוכי שהוא  עובד עליה כעת. 

עוד לפני שעודכנו המורים על ההודעה הדרמטית, התקשרה ולנשטיין לראש העירייה איתמר שמעוני, על מנת לבשר לו על כך לפני שהשמועה תעשה לה כנפיים. שמעוני הופתע מאוד, אך קיבל את ההחלטה.

ביום שלישי הגיע ראש העירייה אל בית הספר, על מנת לברך את המנהלת ולנשטיין, שהחליטה לעזוב את התפקיד ולצאת לדרך חדשה. כל תלמידי בית הספר כונסו, ושמעו את שמעוני גומר את ההלל על תפקודה של ולנשטיין לאורך השנים. גם ולנשטיין עצמה דיברה, ובסיום דבריה התלמידים מחאו לה כפיים במשך דקות ארוכות.

התיכון מקיף עירוני א' הוקם לפני 20 שנים, כאשר ולנשטיין ומספר מורים הקימו בית ספר צומח, שגדל אט-אט לאחד מבתי הספר הגדולים והטובים בעיר. במהלך שנותיה כמנהלת, הובילה ולנשטיין את בית הספר להישגים יוצאי דופן ומיצבה את מעמדו כתיכון מוביל בעיר אשקלון מבחינת אחוזי הזכאות לבגרות. בשנה האחרונה עמד אחוז הזכאים על 93 אחוזים. כמו כן, אחוז המתגייסים לשירות משמעותי בצה"ל גבוהים מאוד בקרב בוגרי בית הספר.

אחד האירועים המשמעותיים שחוותה ולנשטיין במשך שנותיה כמנהלת, היה נפילתו של בנה אלעד ז"ל במהלך שירותו הצבאי. אלעד גם היה החלל הראשון של בית הספר מקיף א'.

אלעד נפל בנובמבר 2000, לאחר נרצח על ידי מחבל עת שביצע אבטחת יישובים.  מאז נפילתו היא פעלה להנצחתו בבית הספר ואף הקימה יחד עם בני משפחתה טורניר כדורסל לזכרו המתקיים בכל שנה בעיר.

בדברי הפרישה שלה למורים אמרה ולנשטיין כי היא אוהבת כל פינה בבית הספר. "אכן זה מפעל חיי", אמרה ולנשטיין בהתרגשות, "אך בלעדיכם ובלעדי עובדי המנהלה והאחזקה – לא הייתי מצליחה לקדם כל הזמן ולהוביל להצלחות. בית הספר מתפקד לעילא ולעילא. הישגי הבוגרים מעולים. בתחום הערכי של מורשת ותרבות ישראל אנחנו זוכים כבר שנים לפרסים ראשונים וממשיכים כל העת לפתח תוכניות לימודים חדשות. 98 אחוזים מקרב תלמידינו מתגייסים לצה"ל, ובשל כך אנו זוכים להערכה רבה מגורמי הצבא. ההורים מביעים שביעות רצון עצומה ואמון מלא בכולכם ורבים מבקשים לרשום את ילדיהם לבית ספרנו בזכותכם. התלמידים משבחים אתכם בשיחות עמי, מדברים על מקצועיות יחד עם דאגה ואכפתיות להישגיו של כל תלמיד, דאגה למצבו הרגשי ולקשיים נוספים. אתם חרוצים מאד ולוקחים אחריות להישגיהם ומחפשים כל דרך לסייע להם בתחומי הלימוד השונים".

כעת עולה השאלה לאן מועדות פניה של ולנשטיין. רבים טוענים כי הסמיכות של פרישתה למועד פרסום המכרז לתפקיד מנהל מינהל החינוך בעירייה (שפורסם השבוע) מעידה על כוונתה להתמודד על תפקיד זה. מדובר בתפקיד הבכיר ביותר בתחום החינוך בעיר, שבו נשא במשך שנים רבות משה ינאי, שפרש לאחרונה.

ולנשטיין נחשבת בעיני רבים כמועמדת טבעית לתפקיד. עם זאת, בדברי הפרישה שלה בפני המורים, היא לא פירטה מה התחנה הבאה שלה, אלא רק רמזה כי חשה שעליה לצאת לדרך חדשה. "שגם בה אוכל לתת את המיטב ולהשפיע", הדגישה ולנשטיין, "בד בבד עם הרצון להיות נוכחת יותר בגידול נכדיי, לטייל כמה שיותר, ללמוד ולהתעשר רוחנית".

היו כבר מי שהשמיעו ביקורת על ההחלטה של ולנשטיין לעזוב באמצע שנת לימודים, והיא סיפרה כי "אכן עמדתי לפרוש בסוף שנת הלימודים תשע"ג, אך נעניתי לבקשתם של עמירה חיים, מנהלת מחוז דרום במשרד החינוך, ושל ראש העירייה לשעבר בני וקנין,  שסברו כי חשוב שאשאר לפחות עד לאחר הבחירות כמנהלת בית הספר, ואסייע לפתוח את שנת הלימודים בצורה מסודרת".

מהרגע בו תסיים ולנשטיין באופן סופי את תפקידה, ועד לסוף שנת הלימודים הנוכחית, מי שתחליף אותה כמנהלת זמנית היא סגניתה – אורית בלאו פנחס. "אני מפקידה אתכם בידיים נאמנות מאוד בידיה של אורית, מי שמתאימה לנהל את בית הספר ולהוביל אותו להצלחות רבות במגוון תחומים, בשל כישוריה הרבים", אמרה ולנשטיין.

 

ולנשטיין אמרה כי התרגשה מגילויי האהבה של המורים והתלמידים: "התחלתי עם 12 כיתות, וצמחנו למעצמה חינוכית. הבאתי עמי מורים צעירים ונמרצים, שיחד בנינו את חזון בית הספר שאנו כה גאים בו. לגבי העתיד, אני בהחלט חושבת להמשיך ולהשפיע לקדם ולשפר את מערכת החינוך באשקלון או במקומות אחרים".לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות

הוספת תגובה חדשה
כל הזכויות שמורות לאשקלון סיטי 2017 ©