משאל אשקלון-סיטי
מה דעתכם על מחירי הקייטנות לקיץ הקרוב באשקלון?

גבוה מדי
סביר
נמוך
         
דעות
להפסיק להיות קורבנות

האלימות נגד נשים רק הולכת וגואה במדינת ישראל. בהיבט העירוני, אעשה כל שאוכל על מנת למגר את התופעה, באמצעים שיעמדו לרשותי

דוקטור ריקי שי
פורסם: 28-11-2013 22:05

ב-25 בנובמבר חל יום המאבק באלימות נגד נשים. ובינתיים, אצלנו: התקשורת כמרקחה בעקבות פרשה בה ידוענים נחשדים כי קיימו יחסי מין אסורים וסרסרו בקטינות, מגמת העלייה ברצח נשים על ידי בני זוגן ממשיכה – ואלה הן רק חלק מהדוגמאות הממחישות עד כמה יום כזה עדיין רלוונטי.
תופעת האלימות במשפחה קיימת משחר ההיסטוריה, אך המודעות הציבורית לבעיה זו ברחבי העולם החלה רק בסוף שנות ה-60 ותחילת שנות ה-70 של המאה ה-20. האלימות מופעלת בכמה אופנים: פיזי, נפשי, מילולי, מיני וכלכלי. ההתנהגויות כוללות איומים, השפלות מילוליות ופיזיות, מעקבים, הטרדות, הצרת צעדים, בידוד חברתי, מניעת שליטה על משאבים כלכליים, השלכת חפצים, אונס או פגיעה מינית, פגיעות פיזיות שונות ולעתים אף ניסיונות רצח.

מחקרים טוענים כי מטרתו של בן הזוג האלים היא להשיג שליטה על האחר. הצורך בשליטה נובע ברוב המקרים מחולשה, מרגש נחיתות ומחוסר הערכה עצמית.
קורבן האלימות לעתים מתבלבל כי ישנם רגעי התפייסות ונאמר לה שהדברים נאמרו לטובתה וכך חוזרים להתעלל נפשית עד כדי החלשת הקורבן. בעשור האחרון נרצחו 186 נשים, ורק חמישית מכלל הנשים שהיו מעורבות באלימות במשפחה הגישו תלונה במשטרה. מרבית התיקים נסגרו בפרקליטות מפאת חוסר ראיות.
כמי שעוסקת בתחום הנשים שנים רבות, אני עדה לנשים שחוו אלימות על כל גווניה, החל מאלימות "קלה", כגון אלימות מילולית, קללות והשפלות, ועד לאלימות פיזית ומינית קשה, עד כדי איומים לרצח. עלינו להבין כי אלימות נגד נשים אינה בעיה של הנשים בחברה, אלא של החברה כולה.
בהיבט העירוני, אעשה ככל אשר לאל ידי בשיתוף כל הגורמים העירוניים והביטחוניים על מנת למגר את תופעת האלימות בכלל, ובפרט נגד נשים, על ידי העלאת המודעות בחברה באמצעות הצגות, סרטים, פרסומים, תקשורת.

כמו כן, מתן כלים להתמודדות מול תופעת האלימות כגון: כלים להעצמה אישית, ייעוץ משפטי, שיתוף פעולה מוגבר עם הגורמים הרלוונטיים לטיפול אישי בכל תופעת האלימות.

אין ספק כי על ממשלת ישראל לקחת אחריות ולהעמיק את הטיפול בתופעה ולהקים רשת לאומית להתמודדות עם תופעת האלימות נגד נשים. גוף זה שיטפל בכל ההיבטים: מדיניות, חקיקה, ענישה, טיפול ותקציבים ויתייחס להתמודדות עם אלימות נגד נשים כאירוע טרור חברתי ולא עוד אירוע שולי בחברה.
יום המאבק הוא שלנו, הנשים, אך הוא גם שלכם הגברים. זהו המאבק של כולנו, עבור חברה בטוחה וצודקת יותר.לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

הוספת תגובה חדשה
1. בית האשה באשקלון מתנה לעיר
אסתי בן לולו 02-12-2013 14:56
בית האישה באשקלון זאת מתנה לעיר גאה להיות אשקלונית ולדעת שיש תמיכה חיזוק ועידוד מדוקטור ריקי שי שזכיתי להיות תלמידה שלה לחינוך לגיל הרך מלפני 6 שנים בערך והפעליות שבה היא עוסקת רק מתרחבות ועוזרות לנו תודה רבה לך וכן ירבו כמוך בע"ה

כל הזכויות שמורות לאשקלון סיטי 2017 ©