משאל אשקלון-סיטי
מה דעתכם על מחירי הקייטנות לקיץ הקרוב באשקלון?

גבוה מדי
סביר
נמוך
         
חינוך
סרטון של מרכז המחוננים באשקלון הפך לוויראלי

תלמידי המרכז למצוינות באשקלון הפיקו סרטון קצר שיכול להסביר כיצד מוצאים פתרון לשאלה: "איך תדע בת כמה היא?"

מערכת האתר
פורסם: 06-12-2013 12:50

תלמידי המרכז למצוינות באשקלון הפיקו סרטון קצר שעונה על השאלה הכי נשאלת בימים אלו: "איך תדע בת כמה היא?". הסרטון הפך לוויראלי ברשתות החברתיות ואת המחוננים מאשקלון - למפורסמים

בשבוע האחרון כבש את הרשתות החברתיות סרטון חכם ומקורי בשם "איך תדע בת כמה היא?". יוצרי הסרטון הם קבוצת ילדים וילדות בני 13 מחוננים מהמרכז למצוינות באשקלון בהנהלתה של אלינה לוסטוב. הסרטון שהופק על רקע פרשת אייל גולן והקטינות מצליח ב-47 שניות בדיוק לספק מענה הולם לסוגיה שזכתה לים של מילים בתקשורת ונותן תשובה מבריקה בפשטותה לטיעון הנדוש "לא ידעתי בת כמה היא".

הסרטון זכה לעשרות אלפי צפיות ברשתות החברתיות והפך לסרטון ויראלי. הוא שודר בערוצי הטלוויזיה המרכזיים כמו ערוץ 2 וערוץ 10 וגרף תגובות נלהבות. בעיתון "הארץ" נכתב כי "זהו סרטון תגובה גאוני לפרשה". הסרטון הופק במסגרת הקורס "קולנוע חברתי" המהווה חלק מתכנית הלימודים עבור תלמידים מחוננים ומועבר על ידי יוצר הסרטים הדוקומנטריים. זהו קורס חדש שהנהלת המרכז למצוינות החליטה לשלב במערכת הלימודים במסגרת טיפוח כישורי המנהיגות המהווה חלק בלתי נפרד מהעשייה החינוכית.

"למרכז למצוינות שתי מטרות מרכזיות", מסבירה אלינה לוסטוב מנהלת המרכז למצוינות, "הראשונה היא לטפח את היכולות האינטלקטואליות של התלמידים שלנו: לגרות את החשיבה שלהם, לעורר סקרנות, לאתגר אותם, ולהפך אותם לאנשים משכילים וחושבים. המטרה השנייה היא חברתית-ערכית. החברה רואה בתלמידים מחוננים דור של פורצי דרך לעתיד. אני מאמינה שלתלמידים האלה יש את הפוטנציאל הרב ביותר להוביל את החברה שלנו בעתיד. זאת הסיבה שלטיפוח כישורי המנהיגות, יכולות השכנוע, מיומנויות הפרזנטציה ועמידה בפני קהל מוקדש כל כך הרבה מקום בתכניות העבודה שלנו".

המרכז למצוינות באשקלון הוקם לפני תשע שנים וכיום מהווה משאב עירוני לטיפוח המצוינות. המרכז נותן מענה לכ900 תלמידים מוכשרים מכיתות ג'- י"ב שמגיעים אליו מכל רחבי העיר. תכנית הלימודים מהווה רצף רב-שנתי של למידה מרתקת ומעשירה הכוללת קורסים כמו פילוסופיה, משפטים, רטוריקה, פיסיקה, אסטרונומיה, גנטיקה ועוד. במסגרת התכנית פוגשים התלמידים  חוקרים הנמצאים בחזית המדע, מבקרים במכוני חקר ועושים עבודות חקר במעבדות משוכללות, לומדים עם אנשי מדע,רוח, וחברה מתחומים שונים ומגוונים.

 

"לצד טיפוח היכולת האינטלקטואלית של התלמידים", אומרת המנהלת, "חשוב לנו להעביר לתלמידים מסר שעולה גם מאחד השירים האהובים עליי של אריק אינשטיין "אני ואתה נשנה את העולם". עלינו לטפח בהם את הרגישות לסביבה הקרובה ולספק להם את הכלים ואת ההזדמנויות להשפיע על המתרחש מסביבם. אין לי ספק שהם בהחלט יכולים לגרום לשינוי אמיתי בתחומים הדורשים אותו".לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות

הוספת תגובה חדשה
כל הזכויות שמורות לאשקלון סיטי 2017 ©