משאל אשקלון-סיטי
מה דעתכם על מחירי הקייטנות לקיץ הקרוב באשקלון?

גבוה מדי
סביר
נמוך
         
דעות
הפייסבוק הרס לנו הכל

חבר טוב של אחי ניגש אליי ושואל לשלומי. כשאני שואלת עליו, הוא אומר לי: "אני נמצא כרגע בהליכי גירושין". מה? איך זה קרה?

מערכת האתר
פורסם: 17-12-2013 14:23

השבת יצאה, סיימנו להבדיל בין קודש לחול והחלטנו לצאת, כמה חברות ילדות, לקפה ברולדין. אני מגיעה, מתיישבת ומתחילה לקשקש עם הבנות, ובדיוק אז אני מזהה בשולחן לידי חבר טוב של אחי ארנון. גם הוא מזהה אותי, קם לעברי ושואל לשלומי. כשאני שואלת עליו, הוא אומר לי :"מעולה, ברוך השם. אני נמצא כרגע בהליכי גירושין".

 

אני נדהמת: "מה?! למה?! הרי רק לפני שנה התחתנת". ואז הוא עונה לי את התשובה הבאה: "אסתי, זה הפייסבוק. הפייסבוק הרס לי את הבית", אמר והתחיל לספר את סיפורו מההתחלה. וכך הוא מספר:

הפסדנו בחתונה הרבה כסף. ההתחייבות לשכירות וההוצאות גדלו. לקחתי על עצמי עוד עבודה בערבים, כדי להגדיל את ההכנסות. נוצר מצב שבקושי הייתי מתראה עם אשתי, למעט בסופי שבוע.

בהמשך הסתבר לי שהיא מצאה לה תעסוקה בפייסבוק: בכל לילה אישרה חברים שהיא לא ממש מכירה. משם התגלגלו שיחות רבות ופתחון לב עם איזה מישהו, שבשלב מסוים גם התחיל לחזר אחריה דרך הפייסבוק. השיחות הפכו ליותר ויותר אינטימיות, ולדעתי היא התחילה לפתח כלפיו רגשות.

עצרתי את סיפורו כדי לשאול את השאלה המתבקשת: "רגע, הם נפגשו?". "מה פתאום?", הוא ענה לי. "אז זה לא נורא", אמרתי לו, "היא לא בגדה בך או משהו כזה". והוא השיב לי: "אסתי, מבחינתי בגידה במחשבה היא בגידה".

ניסיתי לדבר אל לבו ולשכנע אותו שלא ימהר למהלך של גירושין. אמרתי לו שהוא צריך לשכנע אותה להתנתק מהפייסבוק ולחזור ליו, לזוגיות איתו. אבל הוא נשמע לי נחוש מאוד בדעתו. "אסתי, אני לא מסוגל", אמר לי. "האמון שלי בה נפגע. בלילות, כשעבדתי קשה והזעתי על מנת לפרנס את הבית ולסגור את חובות החתונה שהותרנו, עמדתי בים פיתויים. אשתי תמיד הייתה לנגד עיניי. אבל בדיעבד גיליתי שבזמן הזה, היא הייתה עסוקה בפלרטוטים בפייסבוק עם איזה אדם זר".

שאלתי אותו איך הוא גילה על התכתובות של אשתו עם חבר הפייסבוק שלה. "באחד הערבים", סיפר לי, "לאחר שחזרתי הביתה מהעבודה, היא הייתה כבר ישנה, ושכחה להתנתק מהפייסבוק. נכנסתי לאינטרנט כדי לבדוק את הדואר האלקטרוני שלי, ומשהו משך אותי להיכנס לתוך הפייסבוק שלה. הבחור ההוא היה מחובר בדיוק באותו הזמן, ושלח לה הודעה בצ'ט: 'מאמי, את עדיין ערה?'. לא הבנתי מה קורה. רק לאחר שקראתי את ההיסטוריה של ההודעות, חשכו עיניי. הגבתי לו, בשמה כביכול: 'בעלי גילה הכל ואני מתגרשת'".

 

 הוא ממשיך בסיפור, רואים שהחלק הזה קשה לו במיוחד. "נחנקתי מדמעות", הוא מספר. "התבוננתי לעבר המיטה והיא הייתה שם, ישנה עם פני המלאך שלה, שהפכו בעיניי לפני שטן. התמלאתי כעס ושנאה. לקחתי כמה מחפציי וירדתי לישון באוטו. כרגע אני גר אצל ההורים שלי, עד שנסיים את ההליכים שפתחתי. אסתי, אני נחוש להתגרש. אל תנסי לשכנע אותי אחרת".

אבל אני בכל זאת ניסיתי לשכנע אותו לבדוק אפשרויות אחרות. "רגע", ביקשתי ממנו, "לא פנית לבחור? לא ניסית לבדוק איתו מה קורה? אולי זו סתם התלוצצות ביניהם, אולי אתה עושה פיל מזבוב".

ואז הוא אמר את המשפט שהבהיר שבאמת הכל גמור. "אסתי, היא הודתה", אמר לי. "היא הודתה בפניי שכל השיחות שקראתי הן אמת לאמיתה. אני בטוח שאחרי שהיא תקבל ממנו את הגט, הם יהיו ביחד. המזל היחיד הוא שעדיין אין לי ילדים ממנה".

כבר לא היה לי מה להוסיף לו. ידעתי שהוא צודק: הנישואים שלו נגמרו, וכנראה שאין דרך חזרה. "ארנון, מאחלת לך שתמצא את האישה הנכונה, המתאימה והאמינה ביותר בשבילך".

חזרתי אל החברות שלי, שחיכו לי עם הקפה, שכבר מזמן התקרר.

 לכתבה זו התפרסמו 2 תגובות

הוספת תגובה חדשה
2. אמת
אמת 05-11-2014 12:36
אמת הפייסבוק נזק

1. נכון
תהילה 01-01-2014 14:56
הפייסבוק מאוד שימושי אך גם כן מאוד פתוח ונותן פתח לדברים אחרים וחשיפה מיותרת למי שאין משמעת עצמית זה יכול להיות הרס בבית הטור שלך נותן המון מסרים מהחיים יישר כח אסתי.

כל הזכויות שמורות לאשקלון סיטי 2017 ©