משאל אשקלון-סיטי
מה דעתכם על מחירי הקייטנות לקיץ הקרוב באשקלון?

גבוה מדי
סביר
נמוך
         
דעות
לשקר אין רגליים

השעה שבה אשתי טלפנה אליי ואמרה לי שהיא עדיין נמצאת בקניות, הייתה 13:20. אבל על הקבלה היה כתוב שהקנייה התבצעה קצת אחרי השעה 12:00. מה אני אמור לחשוב?!

מערכת האתר
פורסם: 22-01-2014 13:48


כשהתחלתי לכתוב את הטורים עבור העיתון, סיפרתי סיפורים על עצמי בעיקר. אבל אז הטור תפס תאוצה, והרבה אנשים עצרו אותי ברחוב וסיפרו לי את הסיפורים שלהם, במטרה שאכתוב עליו. אז גם השבוע אני רוצה לספר סיפור של מכר שלי, שפגש אותי לאחרונה כשטיילתי במדרחוב העירוני. "אסתי", הוא אמר לי, "הטור שלך מסקרן ומעניין. אשמח לספר לך את הסיפור האישי שלי, רק אל תזכירי את השם המלא שלי". וככה זה מתחיל: 

זה היה יום רגיל. הייתי באמצע העבודה וקיבלתי טלפון מאשתי. "מאמי", היא אמרה לי, "אתה תוכל להוציא את הילד מהגן? כי אני לא חושבת שאני אספיק. אני נמצאת כרגע בקניות, ועדיין לא הגעתי אל הקופה. אני לא יודעת כמה זמן זה ייקח, אבל אני חוששת שזה יעכב אותי".

הסכמתי, כמובן. עזבתי את הכל: את העבודה, את העובדים בשטח (היות ואני עצמאי) וניגשתי להוציא את הבן. כמובן שהייתי צריך להשאיר את הילד איתי, כי אשתי עדיין הייתה בסידורים. אז הילד בא איתי לעבודה, והוא דווקא די נהנה.

לקראת הערב חזרתי עם הילד הביתה, ואשתי כבר הספיקה לחזור מהקניות. ראיתי אותה בבית, מסדרת את הקניות שעשתה. כמובן שעזרתי לה לפרוק את המצרכים ולהוביל אותם אל מקומם. במהלך הסידורים האלה, החלפנו בינינו כמה מילים: איך עבר עליי היום, מה קורה, מה הולך. שום דבר מיוחד, רק השיחה היומית הרגילה. עד שראיתי את מה שראיתי.

 

הקבלה על הקניות הייתה מונחת על השולחן. הצצתי בה, לא יודע למה. עיינתי במחירים, ברשימת המוצרים, ואז נחו העיניים שלי, בלי סיבה מסוימת, על השעה שבה התבצעה הקנייה. נדהמתי. מאז שראיתי מה כתוב שם, אני מרגיש שאין בינינו אמון. כי השעה שבה אשתי טלפנה אליי ואמרה לי שהיא עדיין נמצאת בקניות, הייתה 13:20. אבל על הקבלה היה כתוב שהקנייה התבצעה קצת אחרי השעה 12:00. מה אני אמור לחשוב עכשיו?!

התחלתי לחשוב שאולי אני מתבלבל. לא רציתי לשפוט לפני שאני בטוח. הסתכלתי במכשיר הפלאפון שלי כדי לבדוק מתי התקיימה אותה שיחה בינינו. אולי זה אני שאיבדתי תחושת זמן.

לא. השיחה התקיימה אכן כמה דקות אחרי השעה 13:20.

עדיין ניסיתי לדון אותה לכף זכות (בעיקר כי האפשרות השנייה הייתה נוראית מכדי לחשוב עליה). אולי היא קנתה את הקנייה הראשונה בשעה 12:00, אבל לאחר מכן גילתה ששכחה לקנות משהו נוסף, חזרה אל החנות ובגלל זה התעכבה?

לא. גם זה לא הגיוני, שהרי בקבלה יש גם פירוט של רשימת המוצרים שנרכשו. כל המוצרים שהיא קנתה מופיעים בקבלה. אני לא רואה בבית שום פריט שאינו מופיע בקבלה. אין מנוס מלהודות בזה – הקנייה של אשתי התבצעה בשעה 12:00.

מחשבות רבות תקפו אותי בבת אחת. אם היא לא הייתה בקניות באותה השעה, אז איפה היא כן הייתה? ועם מי? הרי לאור ההוכחות שיש לי ביד, אין ספק שהיא שיקרה לי. השאלה היא רק למה?

 

לא אמרתי לה כלום, אבל עד היום אני נמצא במשבר אימון חריף מאוד איתה. עד היום אין לי מושג איפה היא הייתה באותו היום. המחשבות משתוללות, ואני גם כל הזמן מנסה לבדוק איפה היא נמצאת. בכל פעם שהיא לא עונה לי לטלפון, אני מתחיל לחשוד שקורה כאן משהו שאני לא יודע עליו.

אני לא יודע מה לעשות עם המחשבות האלה. אבל הבעיה הכי גדולה היא שאני פשוט לא מעז לשאול אותה מה קרה באותו היום, איפה היא הייתה, עם מי היא הייתה, למה היא שיקרה לי. אולי החשש שלי הוא לדעת את האמת האיומה שהתשובה שלה תיתן לי. אבל בתוך תוכי, עד עכשיו, אני מקווה שאולי זה בכל זאת לא מה שאני חושב, שאולי יש הסבר מאוד פשוט לכל הסיפור, שאני פשוט לא מצליח לראות אותו. הלוואי שזה המקרה.

  לכתבה זו התפרסמו 12 תגובות

הוספת תגובה חדשה
12. נאמנות ביו בני אדם
מ...ר 28-01-2014 07:25
אמון ונאמנות ביסודם בנויים על טוהר המידות בין בני הזוג וכשיש אין מקום לשקר

11.
מאור 27-01-2014 21:10
לטענתך הבעל מסכן זאת הפסיקה שלך .א יש סיפור משמועות שהבעל טוען שלא מעניין אותו מה אשתו עושה העיקר שתביא כסף ובכל זאת חושד באשתו שהיא משקרת לו ולא מםפרת את האמת ואין חכם כבעל כנראה שהבעל יודיע שאשתו מתכמנת אותו בעיניו היא לא אשה של כבוד והשאלה מתי בעל רדום יתעורר ויפקח עניים או שהוא בעל גם הוא בלי כבוד חשוב כסף יותר מכבוד .מעניין עד מתי האדם המסכן יחליט אחרת אם בכלל

10. אין עשן בלי אש
מאור 27-01-2014 16:28
אם הרעייה מצפונה טהור אין לה צורך לשקר ניתן להוכיח לבעל החשדן שהוא טועה ההוכחה פשוטה וגלוייה כי לאשה בעלת מצפון טהור נאמנה ואמינה לבעלה יכולה להוכיח את האמת לבעל החשבמידה והבעל

9. חוקר פרטי
יאיר 27-01-2014 03:40
תשלם כמה גרושים לחוקר ואז תדע בוודאות

8. אין
יוסי דביר 26-01-2014 23:38
אין אדם מדבר אלה מהרהורי ליבו ,למה להכנס לסרטים אם אתה גם כזה אם הבטן שלך אומרת שמשהו לא כשר תבדוק אבל אם השעה בקבלה לא נכונה אז היא שתתה קפה אפ חברה שאתה לא אוהב והיא מנסה להסתיר או משהודומה , בקיצור צא מהסרט

7. מעניין
אנונימית 26-01-2014 22:18
אסתי יקירה, קודם כל אני כל שבוע מחכה לסיפור הבא שלך, אני מכירה מקרוב גם סיפור שכזה ולצערי הדברים האלה כל כל נפוצים בימינו. בסיפור הזה באמת הבעל צודק וחבל שזה כך.

6. הכי טוב לדבר על זה
סיוון 26-01-2014 18:45
גם אם מפחדים מהתשובה המצב הזה של חוסר אמון הורס את הקשר בכל מקרה

5. תגובה
בתאל 26-01-2014 15:15
אם כול הקושי שבעולם אולי הוא צריך לאזור אומץ ולנהל איצה שיחה על זה כי אחרת זה לחוות עם אי הוודאות וזה הדבר הכי מציק ומעיק שיכול להיות בהצלחה

4. ואולי פשוט השעה על הקבלה הייתה שגוייה?
מירי 26-01-2014 14:57
תור מרתק אין עלייך אסתי! תמיד תענוג לקרוא את הפינה שלך

3. לשקר אין רגליים
אליהו ביטון 26-01-2014 14:18
בסוף עושים טעות אחת שתופסים את כל השקר והאמת שלשקר אין רגליים אבל גם יתכן שהיא רוצה זמן איכות עם חברות מבלי שהבעל יפריע יכולות להיות המון סיבות ויתכן שגם בסוף תתכן המחשבה האיומה שיש לזה קשר גם לרומן קצר או ארוך ויתכן שהוא יצטרך לבחון את הקשר שלהם והאם יש גם אשמה בו אוליי זה רק דיבורים וחסר לה יחס מסוים שלא קיים כרגע בבית בכל אופן חייב בדיקה מעמיקה יותר בהצלחה

2. אישה בוגדדת משקרת באופן חולני
@# יר 26-01-2014 14:07
שמעתי סיפור על אישה כזאת שקרנית כרונית שחנתה בחנייה מחוץ לעיר שקבעה מראש עם המאהב שלה שהמתין במקום המפגש המוסכם בניהם הניחה את רכבה ונסעה עם המאהב במקרה בעלה הגיע באקראי לחניה ולהפתעתו ולמזלו הרע או הטוב מבחין ברכב המשפחתי בחניה .החליט לעשות מעשה.והתקשר לרעייתו לשאול היכן היא?ברוב חוצפתה ובעזות מיצח משיבה לו שהיא בעבודה מזמן.חוזר ושואל איך הגעת לעבודה?משיבה לו כמובן באותו.והוא עומד ליד הרכב .והיא מספרת שנסעה עם האוטו.סיפור בקצרה על שקר של אשה חסרת נאמנות י

1. עצוב מאוד
מצליח 26-01-2014 13:37
אם אין אימון כלום לא שווה

כל הזכויות שמורות לאשקלון סיטי 2017 ©