משאל אשקלון-סיטי
מה דעתכם על מחירי הקייטנות לקיץ הקרוב באשקלון?

גבוה מדי
סביר
נמוך
         
ספורט
כך נשמעה עדותו של פרוספר אזגי בתביעת הדיבה שהוגשה נגדו

פרשת "שיר הקוקסינל" הגיעה לשלביה הסופיים, כשאזגי עלה על דוכן העדים: "אין לי כסף, אני לא עובד, היו לי תיקי הוצאה לפועל"

מערכת האתר
פורסם: 26-01-2014 07:19

זאת הייתה אחת הפרשיות הכי מביכות שנקשרו בשמו של בעלי הפועל אשקלון, פרוספר אזגי. שנתיים כבר חלפו מאז, ולכן אולי כדאי לקבל תזכורת קצרה. זה קרה בדצמבר בשנת 2011, כאשר הפועל תל אביב אירחה את מכבי חיפה למשחק העונה. העניין היה רב, הביקוש לכרטיסים היה גדול, וגם פרוספר אזגי היה בטוח שמגיעות לו הזמנות, בחינם, ליציע המכובדים.

 

אזגי טלפן אל בעלי הפועל תל אביב דאז, אלי טביב, וביקש ממנו הזמנות, אך האחרון הסביר כי הן נגמרו. אזגי לא ויתר. הוא התקשר שוב ושוב, וטען שטביב סינן אותו בטלפון. לאחר שהבין שלא יצליח לתפוס את טביב בטלפון, החליט להגיע בעצמו למתחם האימונים של הפועל תל אביב, כדי לקחת את ההזמנות.

כשהגיע אל המקום, טביב לא היה שם. אזגי בכל זאת נכנס אל משרדי המועדון ומצא שם רק את המזכירה רחל עטיה. הוא דרש ממנה להעביר לו הזמנות למשחק, כיוון שלטענתו הן מגיעות לו על פי חוק, מתוקף היותו חבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל. המזכירה, כמובן, הבהירה לו שאין בסמכותה להעביר לו כרטיסים, וטלפנה אל יו"ר הקבוצה דאז, דורון אוסידון, שנכח בסמוך למתחם.

אוסידון הגיע את המקום ובינו לבין אזגי התפתח עימות. יש לפחות שתי גרסאות שונות לאירועים שהתרחשו בתוך המועדון, אבל יש כמה עובדות שאין עליהן ויכוח – בסיום האירוע התראיין אזגי בפלטפורמות שונות של תוכניות ספורט, וכינה את אוסידון ואת טביב בכינויים משפילים, כגון "קוקסינלים", "צ'יוואווה" ועוד.

בתחנות הראשונה שראיינו את אזגי הזהירו אותו מפני שימוש במילים כאלה, אך הוא לא נרתע והמשיך. בהמשך הוא אף השתתף בביצוע שיר סאטירי שכתב אוהד הפועל תל אביב גל סוקולובסקי על האירוע, בו רץ פזמון חוזר שמספר: "אמרתי שטביב קוקסינל קוקסינל, אמרתי אוסידון קוקסינל קוקסינל, שניהם קוקסינלים, בסוגריים בסוגריים".

אוסידון החליט שהוא לא עובר בשתיקה על ההשפלה והחליט לתבוע את אזגי. הוא הגיש תביעה נגד הבעלים של הפועל אשקלון, בדרישה לפיצויים על סך 850 אלף שקלים, בבית משפט השלום בתל אביב. השופטת ריבה ניב היא שנבחרה לנהל את המשפט.

השבוע, למעלה משנתיים לאחר תחילת האירוע ההוא, הגיע המשפט לשלב העדות של פרוספר אזגי. אזגי עלה על דוכן העדים, ולפתע כל הביטחון שהשמיע בראיונות השונים שקיים ברדיו נעלם. פתאום הוא הודיע שהוא מצטער וחוזר בו. רובנו לא מכירים הגישה הזאת של אזגי, שפעמים רבות נוהג להקשות את עורפו ולהתעקש גם כאשר כל העולם נגדו.

בתחילת דבריו הודיע אזגי על פיטורי עורך דינו הוותיק וביקש לדחות את הדיון. השופטת לא הסכימה לבקשת הדחייה, כיוון שאוסידון, שאינו מתגורר בימים אלה בארץ, הגיע במיוחד מחו"ל כדי להשתתף בדיון. אזגי ניסה להתעקש כאשר טען כי אין זו אשמתו שהתובע בחר לעזוב את הארץ ולהתגורר בחו"ל ולכן לא הוגן שבקשתו תידחה. השופטת שוב סירבה וביקשה להתחיל בדיון.

העדות המרכזית הייתה של אזגי עצמו. הוא עלה אל הדוכן ונדרש להסביר למה התכוון כשאמר כי השמות שבהם כינה את אוסידון "היו שגורים במערכת היחסים" ביניהם, ו"נאמרו בהומור".

אזגי ניסה להצטדק בפני השופטת ואמר: "הכינויים האלה נמצאים ברחוב. אני לא באתי מהאוניברסיטה, ובזמנו חשבתי שזו שפה לגיטימית. לא ידעתי שפגעתי בו, ואם הוא נפגע – אני מתנצל. אני מוכן לעלות לתקשורת ולומר שאני מתנצל. וגם התנצלתי בפניו, ישבתי עם החברים הכי טובים שלו והתנצלתי. דיברתי בטוב עליו ואמרתי לו שעשיתי טעות עם איך שדיברתי".

רבים מבין אלה המכירים את אזגי העקשן, ודאי מופתעים לקרוא את הדברים האלה, ובעיקר את הנכונות שלו להתנצל. בהמשך אזגי החל להסביר את השתלשלות העניינים, מנקודת מבטו, שהובילה אל הראיונות בהם השתמש במילים אלה. "כלי התקשורת התחילו להידבק אליי", אמר אזגי, "וגם האוהדים של הפועל תל אביב עשו קליפ. לא רציתי להצטרף אליהם. הצטרפתי בתור תפאורה. אני בחור צבעוני בכדורגל. נכון שאין לי מעצורים בפה, ותפסו על זה טרמפ".

ובכל זאת, טען אזגי כי "לא נגרם לתובע כל נזק – לא כלכלי ולא פיזי. זה פשוט דבר שגרתי בספורט.  עושים מזבוב פיל. אני אומר שמי שחיפש את הבמה ואת הפרסום זה לא אני, אלא התובע, שיצר קשר עם התקשורת. אופירה אסייג היא חברה שלו".

ואם הדברים האלה מפתיעים אתכם, כדאי שתחזיקו מעמד לקראת המשך דבריו של אזגי: "אוסידון לא יודע מה המצב שלי ומה באפשרותי לשלם. אני גרוש עם ארבעה ילדים. אני לא עובד, היו לי תיקי הוצאה לפועל, שעל חלקם אני נמצא כיום בהסדר. נכון שאני משחק אותה ויש לי פה גדול, אבל למה אני צריך את כל זה פה?".

אלא שהפרקליט של אוסידון לא התכוון להקל על חייו של אזגי, והזכיר לבעלים של הפועל אשקלון שבראיונות שקיים בסיום האירוע, אמר אזגי שהוא דחף את מרשו. אזגי הגיב: "התרברבתי. אם אמרתי את זה, אז התרברבתי. נכון שפגעתי בו, וזה נקרא פיוז קצר, ובגלל זה היום אני מטפל בעצמי. אני הולך כל שבוע עם כיתה שעה וחצי. אני לא אדם רע".

הפרקליט הטיח באזגי שזה לא היה עניין של קפריזה, אלא שגם שלושה ימים לאחר התקרית המשיך להתבטא בבוטות נגד אוסידון. "אז לקח לי יותר משלושה ימים להירגע", ענה אזגי לטענה. "אתה, עורך הדין, אינך מעוניין בהתנצלות שלי, אלא בכסף שאין לי".

אזגי גם ביקש להאשים דווקא את אוהד הפועל תל אביב גל סוקולובסקי, שצילם את הסרטון עם השיר הבוטה שעסק בתקרית. "למה לא תבעת אותו?", שאל אזגי את נציגו של אוסידון. "הוא זה שקרא לי שאשב ברקע, הוא זה שנכנס לאינטרנט. אני לא יודע להשתמש באינטרנט".

כאשר אמר לו העו"ד כי יש ברשותו חשבון פייסבוק, שוב הפתיע אזגי בתגובתו: "משתמשים בשם שלי. אני לא יודע להשתמש באינטרנט, אין לי אינטרנט בבית. יש אדם בשם גיא שמשתמש בשמי. הוא דיבר בפייסבוק וצילם".

בעוד כחודש ייפגשו הצדדים שוב בבית המשפט. לאזגי ניתנה ארכה לשכור עו"ד אחר שיגיש את דברי הסיכום שלו, ומעניין יהיה לראות אילו טענות ישמיע בהם. לכתבה זו התפרסמו 1 תגובות

הוספת תגובה חדשה
1. פרוספר
צחי 29-01-2014 21:10
פרוספר אתה תותח גבר ...

כל הזכויות שמורות לאשקלון סיטי 2017 ©