משאל אשקלון-סיטי
מה דעתכם על מחירי הקייטנות לקיץ הקרוב באשקלון?

גבוה מדי
סביר
נמוך
         
חינוך
שמעוני במפגש עם תלמידי מקיף ב': "נחוש לעצור את האלימות"

המפגש התקיים על רקע מקרה אלימות שהתרחש בבית הספר ובעקבות ריבוי אירועי אלימות בעיר לאחרונה. "השבתת הלימודים אינה מנהיגות"

מערכת האתר
פורסם: 21-02-2014 07:47

ראש עיריית אשקלון, איתמר שמעוני הורה שלא לקיים הבוקר (חמישי), לימודים בין השעות  10:00-12:00 בבית הספר מקיף ב' ובמקום זה לקיים פעילות הסברתית במקום עם התלמידים, זאת על רקע אירוע אלימות שהתרחש בבית הספר במהלך השבוע. האירוע נחקר במשטרה.

 במקביל, גינה ראש העירייה את הודעת יו"ר וועד ההורים העירוני לפיה הוחלט להשבית את הלימודים עד השעה 10:00: "השבתה היא לא דרך. לא משיגים באמצעים כאלה דבר, בייחוד כשמדובר בנושאים של אלימות. נכון יותר לקים הידברות עם תלמידים ומורים ולהעביר להם את חשיבות הנושא ולקיים פעילויות דומות בכל מוסד חינוכי שהיה חשוף בדרך כזאת או אחרת לאלימות".

 יש לציין כי על אף הקריאה של יו"ר וועד ההורים, אביבית סימני, נרשמה נוכחות כמעט מלאה בבתי הספר המקיפים בכל הכיתות והלימודים התקיימו כסדרם.

בתוך כך, הודיע ראש העירייה כי החליט להכניס לבית הספר רשת ניהול חדשה. ההחלטה על זהות רשת הניהול החדשה תתקבל בימים הקרובים.

 הבוקר, כאמור, הגיע ראש העירייה לבית הספר מקיף ב' וביקש לשוחח עם תלמידים ומורים בבית הספר בנושא מניעת אלימות כלפי מורים ותלמידים במוסדות החינוך.

 "אני רואה מולי את כל תלמידי בית הספר ורוצה לומר לכם שאני פשוט אוהב אתכם, אתם נהדרים. לא באתי היום לדבר על מקרה אלימות ספציפי. אני פה בגלל דבר אחר: אני מאמין בעיר הזאת והיא תוביל בכל התחומים. יש קומץ קטן שהורס את השם הטוב של העיר ולצורך טיפול בבעיה, צריך להכיר אותה קודם כל. יש תלמידים מצוינים, הורים מצוינים, מנהלים מצוינים, אבל יש קומץ שפוגע בשם הטוב של מערכת החינוך שלנו וצריך לשים את הבעיה על השולחן.

 "לפעמים אני מקבל החלטות שלא מוצאות חן בעיני כולם אבל אני מאמין והולך לפעמים נגד הרוח. יכולתי להשבית את הלימודים אבל זו לא מנהיגות, זו לא אחריות. אחריות זה לבוא לפה ולשוחח איתכם, לטעת בכם את האמונה שתגיעו רחוק. אחריות זה גם לומר לכם שאני לא אנהג ביד קלה עם מקרי אלימות. אני נחוש לעצור את האלימות בכל בתי הספר באשקלון בכל דרך ואתם תעזרו לי, אנחנו נעשה זאת ביחד.

 "אמרתי למנהלי בתי הספר, ואולי זה יפתיע אתכם, שהציונים זה לא הדבר הכי חשוב. אני רוצה לשנות את סדרי העדיפויות ולהציב את הערכים בראשם. ערכים של אהבת הארץ, אהבת העיר, אהבת הזולת, גיוס לצה"ל וסובלנות. אם יהיו את הערכים האלו – יבואו הציונים. ואם לא יהיו ערכים – תהיה אלימות.

 "אני פה לא כראש העיר שלכם, אלא כחבר שלכם. תהיו סובלניים, תחשבו לפני כל מעשה, גם אם זה נראה לכם קטן ולא משמעותי. לפעמים, אתם יכולים להיגרר למעשים שאתם עלולים להצטער עליהם כל החיים. מקרה אחד קטן של אלימות יכול לעצור לכם את החיים ולהרוס אותם. אני מאוד מודאג וחושש מהדבר הזה. אני מצפה מכל אחד ואחת מכם לחשוב ולומר מה הוא רוצה להיות כשיהיה גדול. תשאפו גבוה, נגיע גבוה, השמיים הם הגבול.

 "אני מחזיר את כובע ראש העיר ודורש מכם – אני אהיה עם אפס סובלנות לאלימות, אני לא מתכוון לוותר.  אני מתכון לטפל באלימות ביד קשה. נצא למערך הסברה גדול מאוד עם מנהלי בתי הספר, ועדי ההורים, מפקד התחנה החדש, וביחד עם 27,000 תלמידי אשקלון נחתום על אמנה לפיה כולנו מגנים כל סוג של אלימות בעיר אשקלון ולא עושים שביתות.

 "בהזדמנות זו, אני רוצה להודות למנהלת המחלקה להתמכרויות ואלימות, אורלי פולט ולמ"מ סמנכ"ל חינוך, אבנר מימון שעושים עבודה נהדרת. תודה גם ליו"ר הסתדרות במרחב דרום, דוד מנצור, שעובד יחד איתי בתיאום מלא. ומכם התלמידים אני רוצה לבקש שתשננו את המשפט הבא כל בוקר: יש סובלנות – אין אלימות! אני אוהב אתכם, בשם ה' נעשה ונצליח".

 מיד לאחר מכן ערך ראש העיר מפגש עם הנהלת בית הספר והמורים וחיזק את ידם: "אני מחבק אתכם ומאמין בכם. אני מודע למורכבות בבית הספר. אני יודע על מורכבות התלמידים, זה לא פשוט בכלל. אני חושב שיש פה מורים מצוינים שעושים עבודה טובה. אני יודע גם מה קורה בבית הספר, יש פה הרבה מקרים טובים לצד מקרים חריגים שפוגעים בשמו הטוב של בית הספר ובשמם הטוב של המורים וחבל. לפעמים מקרה בודד אחד הורס שנה שלמה.

 "אני לא רוצה התלהמות בעיר, לא רוצה שביתות, אנחנו לא שם, מצבנו טוב ברוך ה' ונשאף שמצבנו יהיה מצוין. לשם כך צריך הידברות. להידברות יש כוח עצום. צריך לשמוע את שני הצדדים, ביחד נשנה את המציאות.  

 "אני מבטיח לכם שבית הספר ישתנה מקצה לקצה, אני אשקיע בו מיליונים. אם צריך נבנה כיתות, נעשה שיפוץ כללי, נשנה את הכניסה לבית הספר. ונעשה את זה מהר. אני מתכוון להכניס לפה רשת ניהול פדגוגית חדשה שתשקיע בבית הספר על מנת לקבל רשת ביטחון נאותה. אם צריך נשקיע עוד שעות תגבור. אני איתכם והכל יהיה בסדר". לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות

הוספת תגובה חדשה
כל הזכויות שמורות לאשקלון סיטי 2017 ©