משאל אשקלון-סיטי
מה דעתכם על מחירי הקייטנות לקיץ הקרוב באשקלון?

גבוה מדי
סביר
נמוך
         
דעות
איפה עובר הגבול

אבא של ענבל לא האמין. גם בסיוטים הכי מפחידים שלו, הוא לא חשב על דבר כזה. הוא לא האמין שהבת שלו, ענבל, נערה יפה, בת 18, בבדואי ותצא איתו

מערכת האתר
פורסם: 26-02-2014 14:25

אין שלום בין עמינו, אז איך יהיה שלום בינינו?  

אבא של ענבל לא האמין. גם בסיוטים הכי מפחידים שלו, הוא לא חשב על דבר כזה. הוא לא האמין שהבת שלו, ענבל, נערה יפה, בת 18, בבדואי ותצא איתו. כששמע, הוא נשבר מהידיעה. למעשה, כל  המשפחה שלה לא ידעה מה לעשות. זה היה קשה למסורת, לערכים ולדרך שלהם.

האבא צעק עליה ואמר לה: "הוא לא יהודי! תתעוררי, את יהודייה ואת בת של מלך!". לאחרים אמר: "נתתי לה את הכל. הענקתי לה את החיים שלי. זאת ילדה טובה מבית טוב, שקיבלה חינוך ודוגמה אישית למופת. אנחנו משפחה מסורתית, שגדלה עם ערכים. מה היא מצאה בו? מה קרה לה? מה עליי לעשות?!".

ענבל היא נערה עקשנית שהחלה למרוד במשפחתה אחרי שהתאהבה בגבר בדואי בן 25.המשפחה התחננה בפניה שתעזוב אותו.אבל למרות כל מה שסיפרו לה על ההשלכות לנערות יהודיות שהולכות עם גברים בדואים לא שכנעו אותה. היא והמשיכה להתראות ולצאת עם אותו גבר, כיוון שהתאהבה בו ללא שליטה.

באחת הפגישות שלהם הגבר הבדואי ניסה לשכנע אותה לעבור לגור איתו ליד משפחתו באחד הכפרים. הוא מכר לה המון אשליות, חלומות, הבטחות וסיפורים, שמי יודע אם יכולים להתקיים. הוא דיבר איתה על בית עם גינה, ילדים, בריכה, שפע והעיקר – שהוא יכבד אותה כמו בסרטים.

ברגע האחרון היא התעשתה. המשפחה שלה הצליחה לשכנע אותה שלפחות לא תעבוד לגור איתו בגפר. "למרות שמשפחתי לא מקבלת אותך, למרות שהם נגדנו, אני לא עוזבת את הבית של ההורים שלי עד שאני מתחתנת", ענתה לו. "אם אתה רוצה אותי, אז תתגייר".

למזלה של ענבל, הבחור התעקש וכעס על כך שהיא אינה מוכנה לשתף עמו פעולה ולעבור לגור איתו והכעס הזה הוביל לפרידה.

זה היה היום הכי מאושר עבור אביה בשנים האחרונות. "הבת שלי חזרה אליי", קרא האב כששמע על הפרידה, "קרה נס. תודה לבורא עולם, שבו השלווה הנחת הרוגע שב למשפחתה והיא התפכחה".

 

 לכתבה זו התפרסמו 4 תגובות

הוספת תגובה חדשה
4. מאיגרא רמא לבירא עמיקתא
דודי 26-03-2014 11:06

3. כמה קשה לגדל ילדים ולחנך אותם ..
לימור 09-03-2014 13:46
שהקב"ה לא יעמיד אותנו בניסיונות...

2. מזל שזה לא הצליח לו כי היא הייתה מוצאת את עצמה בקרשים איתו
יופי עשו תרגיל יפה 27-02-2014 11:14

1. תגובה
בתאל 27-02-2014 07:57
לצערנו הרב יש הרבה מקרים כאלה שהופכים למצבים יותר גרועים שאלוהים לא יעמיד אף אחד בנסיון הזה אמןן אתי כול פעם קוראת תטורים שלך ומתרגשת מחדש ישר כוח דודה תמשיכי כך

כל הזכויות שמורות לאשקלון סיטי 2017 ©