משאל אשקלון-סיטי
מה דעתכם על מחירי הקייטנות לקיץ הקרוב באשקלון?

גבוה מדי
סביר
נמוך
         
דעות
המהפכה הטכנית

כך כלי העבודה החדשניים שמציע השוק לאספקה טכנית יכולים להפוך כל אחד מאיתנו לטכנאי, שמתקן כל בעיה בבית בקלות

עידן כהן
פורסם: 11-01-2015 09:41

הגבריות הישראלית נבחנה תמיד בידיים טובות, כלומר גבר שנחשב בעל "ידיים טובות", הרגיש יותר בטחון פעמים רבות בגבריות שלו ובעצם העובדה שאם הוא יודע לתקן-הרי זה בוודאיי מוסיף על ואתה גבריות. בעבר היו ארגזי הכלים שהיו כמעט בכל בית והיו מינימאליים ביותר- על פי רוב מברג,פלאייר, צבת , פטיש. מאידך למרות "דלות החומר", הגבר הממוצע היה יודע להשתמש באותם כלים ומנסה לא פעם לתקן את הבעיה, לפני שהיה מתקשר לבעל מקצוע.

גם כיום-למרות שהדור הופך מפונק, ונהוג להשוות את הפינוק הנוכחי לקשיחות של דורות העבר, דווקא בעניין של עבודת הידיים, יאמרו רבים ש"ירידת הדורות" לא קיימת- ואולי דווקא להיפך. אם בעבר היה הגבר מנסה למצוא פתרון באמצעות ארגז הכלים שלו, ולא היה מצליח-היה ממהר וקורא לבעל מקצוע. המציאות היום לא השתנתה בהרבה, אבל הציוד –כן.

את המברג החליפו מברגות משוכללות שיכולות להבריג בקלות כמעט בכל  משטח, ואת הפטיש החליף פטישון אוטומאטי חזק, שבקלות יקדח חור בבטון. בכלל מבחר הציוד שנמכר בחנויות לאספקה טכנית הוא עצום- , מסורים, כלי קיבול, סוגי מספריים שונים קטנים וגדולים, מפתח צינורות, מפתחות לברגים, מפתח שבדי, מקצועה, מקדחות, מברגות, מלחציים, מכוש, לומים, טסטר ועוד ובנוסף כמובן ארגזי כלי עבודה בגדלים שונים, עם כמה קומות הנפתחים לראווה ומציגים עולם ומלואו של כלי עבודה ואספקה טכנית. כל שהשנה חווינו פריחה בעולם הציוד של האספקה הטכנית ולמעשה בעקבות הציוד החדש אפשרויות התיקון הן רבות ומגוונות יותר, וגם מי שלא נחשב לאיש טכני מדופלם, יסתדר בהחלט עם הציוד  החדש.

ועדיין חשוב לזכור , אנשי "הידיים הטובות" או המכונים "הנדי מן ", הם הנהנים העיקריים מהציוד החדש והמשוכלל. ניתן לראות אותם מסתובבים  בחנויות ובעיניים בורקות מביטים אל הציוד המשוכלל, כמו ילד קטן בחנות ממתקים, אבל כשיש ציוד איכותי ומשוכלל כנראה שהצורך בבעל מקצוע הולך ופוחת.

 

 

הכותב הינו סמנכ"ל חברת "עידן שיווק 88" לאספקה טכנית, אזור התעשייה הצפוני אשקלון רוב צה"ל פינת בנו 08-6751458

 

 לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות

הוספת תגובה חדשה
כל הזכויות שמורות לאשקלון סיטי 2017 ©