משאל אשקלון-סיטי
מה דעתכם על מחירי הקייטנות לקיץ הקרוב באשקלון?

גבוה מדי
סביר
נמוך
         
חדשות
חושבים על העתיד בבית הספר רונסון

עשרות הורים הגיעו ביום שני לבית הספר "אורט הנרי רונסון" באשקלון. הסיבה: פעילות חינוך פיננסי והתנהלות כלכלית שהועברה על ידי ילדיהם שסיימו קורס בנושא על ידי מנהלת בית הספר טליה ברקוביץ'.

מערכת האתר
פורסם: 29-05-2016 14:26

אחת הביקורות הגדולות על מערכת החינוך בישראל היא על כך שהתלמידים יוצאים ממנה לאחר 12 שנות לימוד ללא כלים מספיקים להתמודד בעולם האמיתי. אחד הנושאים בו כמעט ולא מתעסקים אם בכלל הוא הנושא הכלכלי וההתנהלות הפיננסית. בבית הספר "אורט הנרי רונסון", החליטו להרים את הכפפה. מנהלת בית הספר טליה ברקוביץ' יצאה לקורס מיוחד מטעם רשת אורט ישראל ובו השתלמה בנושא החינוך הפיננסי, בין השאר ההתנהלות מול הבנקים, הדרכים לחסוך בכספים וללמוד מהי השקעה נכונה ומהי לא.

 

את החומר החשוב העבירה ברקוביץ' לתלמידי כיתות י' בבית הספר במסגרת לימודי השכלה כללית שהנהיג שר החינוך הקודם הרב שי פירון. במסגרת הקורס למדו התלמידים על הבנקים, ועל כך שמצד אחד מדובר בגוף חזק ששומר על כספי הציבור, אך מצד שני מדובר בעסק שצריך להיות רווחי ועל צעדי הגבלת הבנקים. הם למדו לחשוב בצורה ביקורתית, ולמדו על המעילה של אתי אלון בבנק למסחר, על החסרונות בתופעת התשלום באמצעות תשלומים שנפרשים על פני מספר חודשים, ועל כך שחשוב לא להוציא כספי מעבר ליכולת הכלכלית שלנו. כמו כן על המחאות החברתיות ועל הטרנד של התקופה האחרונה של קניה ללא פערי תיווך, למשל קניה ישרים ממשקים חקלאיים, מי מפסיד מכך?, בקורס נלמדו גם זכויות הנוער העובד ועוד. בנוסף יצרו התלמידים סרטון על התנהלות כלכלית נכונה.

 

 

ביום שני הגיעו הורי התלמידים ובאמצעות תחנות שונות ובהם משימות, שאלות בתחום, ניתוחים של תלושי משכורות ועוד היו שותפים לחוויית הלמידה של הנושא החשוב ."אנו רוצים שייצאו בוגרי בית הספר שיידעו להתנהל נכון מבחינה כלכלית", סיפרה מנהלת בית הספר טליה ברקוביץ'." שיידעו שריביות על המינוס גבוהות הרבה יוצר מריביות על הפלוס, למה יש צעדים להגבלת הבנקים ועוד. השילוב של הורים נובע מניסיון העבר שנושאים שלממדו התלמידים כמו איכות הסביבה השפיע על התנהלות הבית כולו" .לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות

הוספת תגובה חדשה
כל הזכויות שמורות לאשקלון סיטי 2017 ©