משאל אשקלון-סיטי
מה דעתכם על מחירי הקייטנות לקיץ הקרוב באשקלון?

גבוה מדי
סביר
נמוך
         
חדשות
שיעור חברתי בבית המשפט

גרושתו של גבר שביקש לקחת את ילדיהם לטיול של בעלי צרכים מיוחדים התנגדה. עורך הדין נתנאל מויאל שכנע את בית המשפט להסכים

מערכת האתר
פורסם: 17-06-2016 14:33

בית המשפט לענייני משפחה ובית המשפט המחוזי אישרו לאב לקחת את בנותיו לנופש עם קבוצה בעלת צרכים מיוחדים בה הוא משמש כאיש צוות, למרות התנגדות האם, "הדבר נכון לכל ילד או ילדה אשר בזכות חשיפה זו ילמדו לקבל את האחר ", כתב ביהמ"ש

 

לאחרונה ביקש אב לקטינות שבמסגרת עבודתו משמש כאיש צוות לקבוצה בעלת צרכים מיוחדים מגרושתו, לצרף את בנותיו לנופש בן שלושה ימים זאת מתוך מטרה לשמור על קשר רציף ולהדק את הקשר עם בנותיו הקטינות לחוות אחתן חוויות חיוביות. האם התנגדה למהלך והאב נאלץ לפנות אל ביהמ"ש באמצעות עורך הדין נתנאל מויאל בבקשה כי יאשר את יציאת הבנות לנופש .

 

באמצעות עורך דינה טענה האישה כי היא חוששת מאותו נופש עקב הבעייתיות של חשיפת בנותיה הקטנות לאותה אוכלוסייה, "המבקשת טוענת כי לדיירי ההוסטל מיוחס עבר של אשפוזים... הפרעות בכושר השיפוט ..הפרעות בתפקוד הרגש וכיוצ"ב"... מכאן נבע חששה של האישה כי "שהיית הקטינות עם אוכלוסייה בעלת מוגבלות מסוג זה תחשוף את הקטינות לסיכונים פיזיים ונפשיים כאחד". עוד טענה האישה כי אבי הקטינות לא יכול לערוב לביטחונן במשך כל ימי הטיול ומכאן גם נובע חששה כמו כן היא טענה כי, "המשיב לא יכול לערוב כי לא תהיינה הפרעות או התפרצויות.... מצד החוסים".

האב, באמצעות עו"ד נתנאל מויאל הגיב לטענותיה של האם "מדובר בחוסים יציבים בהתנהגותם ובעלי תפקוד גובה", כתב עו"ד מויאל בתשובה לטענות האם ,"החוסים עובדים וחיים בקהילה, נוסעים בתחבורה ציבורית ומשתתפים בחוגים במתנ"ס עם כלל הציבור", כמו כן הציג מויאל מכתבי תמיכה ממנהלות המסגרת אשר תמכו בצירוף הקטינות לנופש ואף העידו כי נהגו לצרף את ילדיה לאותם טיולים ללא כל בעיות.

 

בפסק דין מנומק ומעניין מיוחד התייחס בית המשפט לענייני משפחה באשדוד למקרה. " טובת הקטינות דורשת קשר יציב עם ההורים כמו גם איסוף חוויות משמעותיות עימם", עוד ציין ביהמ"ש

 

 

 

 

 

כי שני ההורים עוסקים בתחום הרווחה מה שמהווה חלק מההווי המשפחתי ולכן, "נכון וראוי לחשוף את הקטינות לאנשים אלו ".

עוד צוין כי, "הדבר נכון לכל ילד או ילדה אשר בזכות חשיפה זו ילמדו לקבל את האחר באופן טבעי ובלתי אמצעי, ערך אותו ראוי לקדם על מנת לבנות במדינת ישראל חבר ערכית ותומכת".

 

האם אשר לא השלימה עם קביעת ביהמ"ש באשדוד ערערה לבית המשפט המחוזי בבאר שבע , אך לאחר עיון בתגובת האב פסק ביהמ"ש המחוזי כי יש להשאיר את החלטת ביהמ"ש על כנה ואף חייב את המערערת בהוצאות.

 

 

 

 לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות

הוספת תגובה חדשה
כל הזכויות שמורות לאשקלון סיטי 2017 ©