משאל אשקלון-סיטי
מה דעתכם על מחירי הקייטנות לקיץ הקרוב באשקלון?

גבוה מדי
סביר
נמוך
         
חדשות
הטרנד החדש של בני הנוער -ניתוחים פלסטיים

בני נוער שמבקשים לבצע ניתוחים פלסטיים נתקלים לעיתים בסירוב "אנחנו המבוגר האחראי, לא ננתח סתם" אומרים ברשת פרופורציה

מערכת האתר
פורסם: 10-08-2016 11:20

בשנים האחרונות הולך ויורד גיל הפונים למרפאות האסתטיקה בבקשה לבצע ניתוח פלסטי. צעירים (ובעיקר צעירות) רבים מבקשים לעשות שינוי ותקופת החופש הגדול היא המתאימה ביותר לכך. גילם הצעיר של הפונים מחייב את המרפאות למשנה זהירות ואכן, לא כולם זוכים לקבל את מבוקשם "לצד האינטרס העסקי, אנחנו צריכים לתפקד כמבוגר האחראי בעניין הזה", אומרת המשנה למנכ"ל ובעלירשת מרפאות "פרופורציה", ציפי שלום "בטרם נבצע ניתוח פלסטי בנער או נערה, נוודא כי ההליך נכון עבורם. לא ננתח בכל מחיר".

 

נערה אשקלונית ניגשה אל אמה בחשש, כבר זמן רב שהיא רוצה לעשות את המהלך, אבל חוששת מהתגובה. היום החליטה שזהו, היא חייבת לשתף במה שעובר עליה. "אמא אני חייבת לעשות ניתוח!, נמאס לי מהאף שלי", ירתה לעבר האם  שלא ממש הבינה מה היא רוצה ממנה, "קודם כל האף שלך לא כזה נורא שנית את רק בת 16, זה ממש מוקדם חכי עוד כמה שנים, לגיל 18 ואז תוכלי לעשות מה שבא לך".

במקום אחר לא רחוק משם ניגשה נערה אחרת, בת  16 אף היא  אל אמה וביקשה ממנה לעבוד ניתוח להגדלת חזה. אותה נערה קיבלה תשובה זהה. אבל שני המקרים הללו הן  לא ממש גחמות של נערות צעירות, תלמידות תיכון רבות עוברות ניתוחים פלסטיים כאלו ואחרים , או לפחות מבקשות מהוריהן הסכמה לביצוע הניתוחים. אולי זה הדימוי העצמי הנמוך, אולי המחשבה שדווקא ניתוח האף, או הגדלת החזה תעשה את הנערה ליותר מקובלת גורמת להם לרצות ולעשות ניתוחים כבר בגיל מוקדם.

"אני בהחלט רואה את זה בבית הספר", מספרת תלמידת תיכון מקיף א' באשקלון שי ארבל בת ה17."אתה רואה בנות שהולכות ועושות ניתוחים, ומשיגות לזה אישור הורים. חברה שלי לדוגמא עשתה ניתוח אף כבר בגיל 16. ויש עוד בנות שאני מכירה שעשו את הניתוח הזה, זה הפריע לה וזה עשתה לה טוב שהיא עשתה את זה. בהחלט מדובר בתופעה, אני שומעת על בתי ספר אחרים שזה גם קיים".

במרפאת "פרופורציה " בקרית האקדמיה באשקלון מכירים היטב את התופעה ורגילים לפניות רבות של נערות בבקשה לביצוע ניתוחים שונים. התקופה הקרובה כמו בכל שנה עם תחילת החופש הגדול, הולכת להיות עמוסה במיוחד. הנפוץ בין הניתוחים אולי באופן מפתיע הוא דווקא ניתוח אף ."נערות ממתינות  לגיל 16, ומבקשות לעבור ניתוח אף, החופש הגדול הוא זמן מצוין כי לצרכי התאוששות", אומרת ציפי שלום, משנה למנכ"ל ובעלים של רשת מרפאות פרופרציה:  "ניתוח פלסטי מוצלח יכול לשנות חיים". 

 

 

 

 

 

 

 

 

ומה לגבי הקטנת חזה?

" חזה גדול באופן חריג יכול להיראות פחות אסתטי. במיוחד בתקופה שלפני הגיוס, המבוכה מורגשת יותר. הרבה נערות חוששות מחשיפה במקלחות המשותפות. בנוסף, במקרים מסוימים מדובר בבעיה בריאותית של ממש, עקב עומס המשקל על הגב. חזה גדול מאוד יכול  להכביד ולהפריע לתנועה. סיפרה לי חיילת שעברה את הניתוח שסוף סוף היא יכולה לרוץ לאוטובוס".

 

אין אידיאל יופי

אחד השיקולים העומדים לפני בני הנוער הוא סבסוד משמעותי שמגיע בעיקר מקופת חולים כללית, שנותנת עד 50 אחוזי סבסוד ללקוחות כללית פלטינום. אבל יחד עם זאת ולמרות המחיר האטרקטיבי, ברשת פרופורציה לא יבצעו ניתוח בכל מחיר והכסף לא תמיד מהווה את השיקול היחיד "אנחנו רואים את תפקידנו כמבוגר האחראי ולכן לא ננתח כל אחד ובכל מחיר", אומרת שלום "כאשר מגיעה נערה והרופא לא יזהה משהו חריג במראה האף למשל, נשב ונדבר עמה ונסביר מדוע כדאי לחכות עם הניתוח ולא ננתח. בנוסף, חשוב בעיקר בגילאים הצעירים שההורים יהיו שותפים מלאים לתהליך, מעבר לאישור הפורמלי שכמובן מחויב על פי חוק במקרה של קטין. גם מערכת התמיכה בבית חשובה. אנחנו רואים את התהליך בצורה הוליסטית וזה מה שמייחד את "פרופורציה" - לראות שמדובר במהלך נכון עבור המטופל. הסיסמה שלנו  היא 'כולם יפים' אנחנו לא ממש פועלים לפי איזה שהוא מודל יופי".

 

 בתמונה: מנהלת סניף פרופורציה באשקלון לבנת חיים לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות

הוספת תגובה חדשה
כל הזכויות שמורות לאשקלון סיטי 2017 ©