משאל אשקלון-סיטי
מה דעתכם על מחירי הקייטנות לקיץ הקרוב באשקלון?

גבוה מדי
סביר
נמוך
         
חדשות
חשיבות הפעילות הגופנית בקרב ילדים .

המודעות לפעילות גופנית בשיאה. האם אותה פעילות חשובה גם לילדים? מנכ"ל "דרך הכושר" ניר אמסלם מסביר למה כן ומה צריך לעשות

מערכת האתר
פורסם: 19-10-2016 14:35

 

בשנים האחרונות הולכת וגוברת המודעות לפעילות גופנית בקרב מבוגרים. אבל האם הפעילות הזו חשובה גם בקרב ילדים. מנכ"ל דרך הכושר ניר אמסלם טוען שכן ומסביר גם למה.

 

בשנים האחרונות נושא המודעות לבריאות ספורט תזונה נכונה וכושר גופני עלה פלאים. אם בעבר אנשים רבים היו מזניחים את בריאותם, לא מקפידים על אוכל בריא ובקרה של מה שנכנס להם לפה, הרי שהמצב היום שונה בתכלית. הטרנדים של הריצות, הולידו קבוצות ריצה רבות בערים השונות ברחבי הארץ וגם אצלנו באשקלון, רבים מתאמנים ורצים במרוצים השונים ברחבי הארץ. הנסיעה על אופניים שבעבר הייתה נחלתם של "משוגעים לדבר" בלבד, הפכה לטרנד ארצי חוצה מגזרים ואזורים גיאוגרפיים ורבים נוסעים לטייל על אופניים ברכיבת כבישים או בשטח. אחרים מקפידים על נסיעה בפרק זמן קבוע, זה יכול להיות פעם בשבוע פעמיים בשבוע ואף יותר. מדריכי כושר צצים כפטריות אחרי הגשם כמו גם תכניות להרזיה ולשמירה על הבריאות המושכות אליהם רבים. אבל לאחר שכולם כבר מבינים את החשיבות של נושאים אלו בקרה מבוגרים, מה חלקם בקרב ילדים? האם החשיבות של הפעילות הגופנית אצל ילדים היא משמעותית, או רק כתחביב הנאה , או עוד משהו חיובי נוסף שעדיף על רביצה מול הטלוויזיה ומול המחשב?

כמאמן ומורה לחינוך גופני, אם תשימו מולי חבורת ילדים בכיתה א' תוך חצי דקה אדע בדיוק מי מאותם ילדים משתתף בחוג ומקפיד על פעילות גופנית ומי לא. ולא, אני ממש לא גאון גדול, אבל ההבדלים פשוט בולטים וזועקים לשמים לכל מי שבא מתחום האימון. כמי שאחראי על 200 ילדות ובוגרות בבית הספר לכדורסל, רואים מיד מי עוסק בחוג ומי לא. איך אתם שואלים? אז בבקשה. ראשית אם אקח משרוקית ואשרוק חזק אראה את מי שמגיב לשריקה ואדע כי אותם ילדים משתייכים לחוג ואם זה שולי בעיניכם אתן דוגמא נוספת. ההליכה, כן ההליכה. מספיק מבט חטוף לראות ילד שמשתייך לחוג ספורט כלשהוא שהולך עם כתפיים זקופות כשחגורת הכתפיים משוכה אחורה. ישנן עוד דוגמאות רבות כשהחשובה ביניהם היא הביטחון העצמי.  בקרב ילדים בטח בכיתות הנמוכות, שמשתתפים בחוגים הם בעלי בטחון עצמי רב יותר. גם האינטראקציה עם בני גילם בחוג, מלמדת אותם לפעול בחברה עם ילדים אחרים, מה שמקל עליהם את ההשתלבות בבית הספר. אספקט נוסף הוא ההכנה לחיים עצמם, בחוג כלשהוא ילד לומד להתמודד עם אותם הרגשות שהוא צפוי לחוות במהלך החיים. אכזבות לאחר כישלונות או הפסדים, כעס ותסכול במידה ודברים לא תמיד הולכים לו או לא בדיוק כפי שהיו רוצים, ומנגד כיף על החברות שנרקמת עם הילדים האחרים במהלך החוגים. הילדים חווים גם שמחה ואושר אחרי הצלחות וניצחונות וסיפוק ברגע שהם רואים כי ההשקעה נושאת פירות והם השתפרו ללא היכר, לאחר תקופה של כמה חודשים שנה ויותר. אלו בדיוק מנעד הרגשות שהם יתקלו במהלך חייהם. בחוגים הם גם לומדים לעזור לזולת בעזרה לחברים במהלך החוגים, וילדים אלו שמחזיקים ביכולות ספורטיביות טובות ייהנו מביטחון עצמי גבוה, גם כאשר הישגיהם הלימודים לא יהיו גבוהים במיוחד, הם תמיד יעריכו את עצמם בזכות ההישגים בספורט- מה שיוביל גם על פי רוב למקובלות חברתית.    

במחקרים שנפרסו על פני שנים רבות הוכח כי ילדים שחוו חולשה בכיתה במשימות כמו כתיבה או ישיבה ממושכת ,לא עסקו בפעילות גופנית . בנוסף בשנים האחרונות הולכת ועולה התופעה של השמנה בקרב ילדים. חוסר הפעילות, המזון המעובד, המשקאות הממותקים והממתקים הרבים שחלק מהילדים אוכלים, גורמים להשמנת יתר אצל ילדים רבים. אז ברור שהתזונה היא גורם חשוב מאוד במניעת ההשמנה אבל כבר הוכח שילדים העוסקים בחוגים ובפעילות ספורטיבית קבועה לאורך זמן, סובלים הרבה פחות מבעיות של השמנה.

אז למה אתם מחכים? הירשמו לחוגים !

 

ניר אמסלם מנהל את דרך הכושר בית ספר לחוגים ופעילויות ספורטיביות, השקמה 36 אשקלון 052-2473732

 

 לכתבה זו התפרסמו 0 תגובות

הוספת תגובה חדשה
כל הזכויות שמורות לאשקלון סיטי 2017 ©